Lisans Sözleşmesi

İş bu lisans sözleşmesi, yazılımı kullanan özel veya tüzel kişi (bundan sonra KULLANICI olarak anılacaktır) ile NERKONSEPT (testmaker.net) arasında TestMaker Soru Bankası ve Optik Okuma Sistemi için yapılmış bir anlaşma (bundan sonra LİSANS SÖZLEŞMESİ olarak anılacaktır) olup bu yazılımı yüklemek, kopyalamak ya da herhangi bir şekilde kullanmak son kullanıcının Lisans Sözleşmesi hükümlerine tabi olmayı kabul ettiği anlamına gelir.


Lisanslama işlemini nasıl yaparım?

Program demo sürüm olarak yayınlanmaktadır. Demo sürümde bazı kısıtlamalar mevcuttur. Örneğin en fazla 200 soru kaydedebilir ve sadece 10 öğrencinin optik formunu okutabilirsiniz. Programın tam sürümünü kullanabilmek için üreticiden kayıt kodu almanız gerekmektedir. Bunun için sitemizde yer alan hesap numaralarımızdan birine programın ücretini ödedikten sonra ödeme bildirim formunu doldurmalısınız. Ödeme bildirim formunda programın seri numarasını mutlaka belirtmelisiniz.


Programı satın aldıktan sonra çıkacak olan yeni sürümlerini de kullanabilecek miyim?

Satın aldıktan sonra 2 yıl içerisinde çıkacak olan tüm yeni sürümleri ücretsiz kullanabileceksiniz. Kayıt kodu değişse dahi yeni kayıt kodu ücretsiz verilecektir.


Kredi Kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Şu an için kredi kartı ile alışveriş sistemimiz bulunmamaktadır. Ödemelerinizi havale ya da EFT ile yapmalısınız.


Programın tam sürümünün herhangi bir süre ya da kullanım kısıtlaması var mıdır? Alacağım lisans ne kadar süre geçerlidir?

Programlarımızın tam sürümlerinde hiç bir süre ya da kullanım kısıtlaması yoktur. Lisansı aldığınız bilgisayarda programı ömür boyu kullanabilirsiniz.


Alacağım kayıt kodu bilgisayarıma format atarsam değişecek mi? Böyle bir durumda ne yapmam gerekecek?

Alacağınız kayıt kodu bilgisayarınıza format atsanız dahi değişmeyecektir. Program seri numarasını bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre üretmektedir.


Programın lisansını başka bilgisayarlarda da kullanabilecek miyim?

Hayır, programın lisansı sadece tek bir bilgisayar içindir. Ancak çoklu alımlarda, bilgisayar sayısına bağlı olarak makul indirimler yapılır. Çoklu lisans alımları ile ilgili fiyat almak için site yönetimi ile irtibata geçiniz.


Programın seri numarası nedir ve bu seri numarasını nasıl bulabilirim?

Programlarımızın tümü her bilgisayar için ayrı bir seri numarası üretir. Bu seri numarası işletim sisteminden yani Windowstan bağımsızdır. Program kullandığınız bilgisayarın donanım özelliklerine göre bir seri numarası üretir. Programın seri numarası kayıt penceresinde yazmaktadır.


Programlarınızdan birini beğendim ve satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

İlk olarak hesaplarımızdan birine programın ücretini ödeyiniz. Daha sonra sitemizin ödeme bildirim formunu doldurunuz. Ödeme bildirim formunda mail adresinizi ve cep telefonunuzu doğru yazınız. Kayıt kodu en kısa sürede size bildirilecektir.