Lisans Sözleşmesi

İş bu lisans sözleşmesi, yazılımı kullanan özel veya tüzel kişi (bundan sonra KULLANICI olarak anılacaktır) ile NERKONSEPT (testmaker.net) arasında TestMaker Soru Bankası ve Optik Okuma Sistemi için yapılmış bir anlaşma (bundan sonra LİSANS SÖZLEŞMESİ olarak anılacaktır) olup bu yazılımı yüklemek, kopyalamak ya da herhangi bir şekilde kullanmak son kullanıcının Lisans Sözleşmesi hükümlerine tabi olmayı kabul ettiği anlamına gelir.


Lisanslama işlemini nasıl yaparım?

Program demo sürüm olarak yayınlanmaktadır. Demo sürümde bazı kısıtlamalar mevcuttur. Örneğin en fazla 200 soru kaydedebilir ve sadece 10 öğrencinin optik formunu okutabilirsiniz. Programın tam sürümünü kullanabilmek için üreticiden kayıt kodu almanız gerekmektedir. Bunun için sitemizde yer alan hesap numaralarımızdan birine programın ücretini ödedikten sonra ödeme bildirim formunu doldurmalısınız. Ödeme bildirim formunda programın seri numarasını mutlaka belirtmelisiniz.


Tüm ayarlamaları yaptım fakat "optik form tarayıcıya düzgün yerleştirilmemiş" şeklinde uyarı alıyorum. Ne yapmalıyım?

Böyle bir durumda aşağıdaki adımları uygulayınız. Optik formun yazıcıdan düzgün ve eksiksiz çıktığına emin olun.


Okuma işlemi sonucunda programın fazladan ya da eksik alanlar okuduğunu görüyor

Eğer program fazladan işaretlemeler okuyorsa sorun hassasiyet ayarlarınızla ilgilidir. Renk değerini biraz koyuya ayarlarsanız ya da doluluk oranını arttırırsanız sorununuz düzelecektir.


Program ile istediğim optik formu okutabilir miyim?

Evet. Programın pro sürümünde yer alan form tanıtım aracı sayesinde, istediğiniz bir optik formu programa tanıtıp okutma işlemi yapabilirsiniz. Standart sürüm sadece kendi içinde bulunan optik formları okur.


Program hangi işletim sisteminde çalışabilir?

Programlarımız Vista , Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemleri ile uyumludur. Ancak daha sorunsuz bir kullanım için bazı ayarlamalar yapmanız tavsiye edilir. Bu ayarlamaları nasıl yapacağınızı görmek için tıklayınız.


Programı satın aldıktan sonra çıkacak olan yeni sürümlerini de kullanabilecek miyim?

Satın aldıktan sonra 2 yıl içerisinde çıkacak olan tüm yeni sürümleri ücretsiz kullanabileceksiniz. Kayıt kodu değişse dahi yeni kayıt kodu ücretsiz verilecektir.


Programı satın aldıktan sonra sorun yaşarsam ne olacak? Teknik destek veriyor musunuz?

Kullanıcılara telefon ile ya da uzaktan bağlantı ile teknik destek verilmektedir. Tel: 0 505 620 12 26


Kredi Kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Şu an için kredi kartı ile alışveriş sistemimiz bulunmamaktadır. Ödemelerinizi havale ya da EFT ile yapmalısınız.


Programın tam sürümünün herhangi bir süre ya da kullanım kısıtlaması var mıdır? Alacağım lisans ne kadar süre geçerlidir?

Programlarımızın tam sürümlerinde hiç bir süre ya da kullanım kısıtlaması yoktur. Lisansı aldığınız bilgisayarda programı ömür boyu kullanabilirsiniz.