Sık Sorulanlar

Bizi Arayın: +905056201226

İşletim Sistemi ve Donanım (4)

Alacağım kayıt kodu bilgisayarıma format atarsam değişecek mi? Böyle bir durumda ne yapmam gerekecek?

Alacağınız kayıt kodu bilgisayarınıza format atsanız dahi değişmeyecektir. Program seri numarasını bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre üretmektedir.

Bilgisayarımı değiştirdiğimde programı yeni bilgisayarımda kullanabilecek miyim?

Evet. Eski bilgisayarınızdaki lisans iptal edilecek ve yeni bilgisayar için kayıt kodu ücretsiz verilecektir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Program hangi işletim sisteminde çalışabilir?

Programlarımız Vista , Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemleri ile uyumludur.

Programın lisansını başka bilgisayarlarda da kullanabilecek miyim?

Hayır, programın lisansı sadece tek bir bilgisayar içindir. Ancak çoklu alımlarda, bilgisayar sayısına bağlı olarak makul indirimler yapılır. Çoklu lisans alımları ile ilgili fiyat almak için site yönetimi ile irtibata geçiniz.

Lisanslama (9)

Alacağım kayıt kodu bilgisayarıma format atarsam değişecek mi? Böyle bir durumda ne yapmam gerekecek?

Alacağınız kayıt kodu bilgisayarınıza format atsanız dahi değişmeyecektir. Program seri numarasını bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre üretmektedir.

Lisans Sözleşmesi
 1. İş bu lisans sözleşmesi, yazılımı kullanan özel veya tüzel kişi (bundan sonra KULLANICI olarak anılacaktır) ile NERKONSEPT (ercanyazilim.net) arasında TestMaker Soru Bankası ve Optik Okuma Sistemi için yapılmış bir anlaşma (bundan sonra LİSANS SÖZLEŞMESİ olarak anılacaktır) olup bu yazılımı yüklemek, kopyalamak ya da herhangi bir şekilde kullanmak son kullanıcının Lisans Sözleşmesi hükümlerine tabi olmayı kabul ettiği anlamına gelir.
 2. Yazılımın tüm hakları NERKONSEPT’ e aittir. KULLANICI' ya sadece kullanım lisans hakkı verilmiştir. Yazılım lisansı bir tek bilgisayar için verilir. KULLANICI’ ya verilen lisans anahtarı tekil olup sadece programın yüklendiği bilgisayarda geçerlidir. Verilen bu lisans anahtarı farklı bir bilgisayarda geçerli olmayacaktır. Ürün lisansı başka bir bilgisayara eski lisans iptal edilmek şartıyla ücretsiz olarak aktarılır.
 3. Yazılımın tüm dokümanları, yazılım kodları, yazılımın tasarımı, yazılımın markası, grafikler ve logoların telif ve yasal hakları NERKONSEPT’ e aittir.
 4. NERKONSEPT, yazılım ürününün işlevlerini en iyi şekilde yerine getirmesi için gereken çalışmaları yapmaktadır. NERKONSEPT, bu yazılım ürününün kusursuz ve hatasız olduğunu, kullanıcının özel ihtiyaçlarını tamamen karşılayacağı şeklinde bir iddia ve taahhütte bulunmaz.
 5. NERKONSEPT, donanım veya işletim sistemi arızalarından, bilgisayar ağı kurulum ve bağlantı hatalarından, elektrik kesilmesi ve voltaj dalgalanmalarından, virüs bulaşmasından ve benzeri çevresel nedenlerden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanacak bilgi ve yazılım kayıplarından sorumlu değildir. Verilerin yedeği kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
 6. KULLANICI, satın aldığı yazılım lisansını, sitede belirtilen minimum yazılım ve donanım özelliklerine sahip bir donanım üzerinde kullanacağını ve gerekli bu donanımı kendisinin temin edeceğini, NERKONSEPT’ in yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili olarak hiçbir maddi ve hukuki sorumluluğunun bulunmadığını, NERKONSEPT' in sorumluluğunun kullanım lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.
 7. NERKONSEPT, yazılım ürününün kullanımından veya hukuka ve kanunlara aykırı işlerde kullanılmasından dolayı ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki ve mali sonuçlardan, kazanç ve kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 8. NERKONSEPT, gerekli gördüğü takdirde, önceden haber vermeksizin yazılım ve dokümantasyonda değişiklikler yapabilir. KULLANICI, NERKONSEPT tarafından çıkarılacak yeni sürümleri bedelini ödeyerek kullanabilir.
 9. Yazılımın yeni sürümü piyasaya çıkarıldıktan sonra, bir önceki sürümün satışı ve üretimi kaldırılır. KULLANICI yeni sürüm ve teknik destek talebinde bulunmadığı sürece satın aldığı sürümünü her zaman kullanabilir. NERKONSEPT eski sürümlerin kurulum dosyalarını KULLANICI’ ya temin etme garantisi sunmaz. Satın aldığı sürümün kurulum dosyasını muhafaza etme sorumluluğu KULLANICI’ ya aittir. KULLANICI lisans aldığı tarihten itibaren iki yıl içinde teknik destek almaya ve sürüm güncellemelerinden yararlanmaya hak kazanmış demektir. KULLANICI iki yıl sonrası için teknik destek veya sürüm güncellemesi talebinde bulunduğunda NERKONSEPT’ in belirleyeceği bedeli ödemesi gerekir. Yeni sürümlerin çıkması ile var ise önceki sürümlerin desteğine son verilir.
 10. NERKONSEPT' in TestMaker yazılım ürünü ile ilgili teknik destek garantisi bu sözleşmede açıklananlarla sınırlı olup bir yıldır. Bu sözleşmedeki hükümler ancak karşılıklı olarak imzalanmış ek sözleşmeler ile değiştirilebilir. Bunun dışındaki hiçbir beyan ve yazı sözleşmenin tadili anlamına gelmez.
 11. Bu yazılımı kullanan tüm kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeden doğacak anlaşmazlıklarda Bursa mahkeme ve icra daireleri yetkilidir.
 12. Yazılımın içinde bulunan NERKONSEPT logoları hiçbir suretle çıkartılamaz ve değiştirilemez. Bu yazılımda kullanılan resim, buton ve program kodlarının tüm hakları NERKONSEPT' e aittir ve Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu öğeler NERKONSEPT' in yazılı izni olmadıkça kullanılamaz, hiçbir şekilde ticari amaçla çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 13. Yazılım ve dokümantasyonun yasal ve telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 765 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri ile koruma altına alınmıştır. Bu sözleşme kapsamı dışında ve hukuka aykırı kopya eylemi ve benzer işlemler bu kanunların ilgili maddelerince cezalandırılır. Kullanıcı satın aldığı TestMaker Yazılımını, kati surette üçüncü bir gerçek veya tüzel kişiye bedelli veya bedelsiz satamaz, devredemez, kiralayamaz ve yararına sunamaz.
 14. NERKONSEPT yazılımı satın alan ve KULLANICI tarafından belirtilen bir kişiye program eğitimini ücretsiz olarak verecektir. KULLANICININ eğitim almış personel değişikliği vs. durumlarda tekrar eğitim talep etmesi durumunda NERKONSEPT bir bedel talep edebilir.
Lisanslama işlemini nasıl yaparım?

Sitemizde yer alan programların tümü demo olarak kurulmaktadır. Demo sürümde programların tüm özelliklerini deneyebilirsiniz. Eğer yazılımı tam sürüm olarak kullanmak istiyorsanız program için lisans satın almanız gerekmektedir. Ödemenin ardından size gönderilecek olan lisans numarası ve kayıt kodunu programın ilgili bölümüne girmeniz gerekmektedir.

TestMaker Soru Bankası & Optik Okuma Programı:

Programın ana çalışma penceresinin en sağında yer alan araçlar ve yardım sekmesinde yer alan kayıt ol butonuna tıklayınız. 

FormMatik:

Progranın ana çalışma penceresinin en sağında yer alan 'Hakkında' sekmesini tıklayınız. Bu sekmenin alt bölümünde lisans bilgileri alanı yer almaktadır. Lisans bilgileri bölümünün sağ tarafında yer alan kayıt ol butonuna tıklayarak lisanslama işlemini gerçekleştirebileceğiniz pencere açılacaktır. 

TestMaker Ortak Sınav Dağıtım Programı:

Progranın ana çalışma penceresinin en sağında yer alan 'Hakkında' sekmesini tıklayınız. Bu sekmenin alt bölümünde lisans bilgileri alanı yer almaktadır. Lisans bilgileri bölümünün sağ tarafında yer alan kayıt ol butonuna tıklayarak lisanslama işlemini gerçekleştirebileceğiniz pencere açılacaktır.

AnOkSis:

Progranın ana çalışma penceresinin en sağında yer alan 'Yardım' sekmesine tıklayınız. Açılacak menüden 'Kayıt Ol' komutunu veriniz. Kayıt penceresi açılacaktır.

MeyTest:

Progranın ana çalışma penceresinin en sağında yer alan 'Ayarlar' sekmesine tıklayınız. Açılacak menüden 'Lisans İşlemleri' komutunu veriniz. Kayıt penceresi açılacaktır.

 

 

 

Programı satın aldıktan sonra çıkacak olan yeni sürümlerini de kullanabilecek miyim?

Satın aldıktan sonra 2 yıl içerisinde çıkacak olan tüm yeni sürümleri ücretsiz kullanabileceksiniz. Kayıt kodu değişse dahi yeni kayıt kodu ücretsiz verilecektir. Ayrıca bazı yazılımlarımız program üzerinden online lisans güncelleme ve lisansın başka bir bilgisayara aktarılması işlemini desteklemektedir.

Programın lisansını başka bilgisayarlarda da kullanabilecek miyim?

Hayır, programın lisansı sadece tek bir bilgisayar içindir. Ancak çoklu alımlarda, bilgisayar sayısına bağlı olarak makul indirimler yapılır. Çoklu lisans alımları ile ilgili fiyat almak için site yönetimi ile irtibata geçiniz.

İleride meydana gelecek bilgisayar değişikliği durumunda eski lisans iptal edilir ve yeni bilgisayar için ücretsiz olarak verilir.

Programın seri numarası nedir ve bu seri numarasını nasıl bulabilirim?

Programlarımızın tümü her bilgisayar için ayrı bir seri numarası üretir. Bu seri numarası işletim sisteminden yani Windowstan bağımsızdır. Program kullandığınız bilgisayarın donanım özelliklerine göre bir seri numarası üretir. Programın seri numarası kayıt penceresinde yazmaktadır. Detaylı bilgi için 'Lisanslama işlemini nasıl yaparım?' bölümüne bakınız.

 

Programın tam sürümünün herhangi bir süre ya da kullanım kısıtlaması var mıdır? Alacağım lisans ne kadar süre geçerlidir?

Programlarımızın tam sürümlerinde hiç bir süre ya da kullanım kısıtlaması yoktur. Satın aldığınız sürümü dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Programlarınızdan birini beğendim ve satın almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

İlk olarak hesaplarımızdan birine programın ücretini ödeyiniz. Daha sonra sitemizin ödeme bildirim formunu doldurunuz. Ödeme bildirim formunda mail adresinizi ve cep telefonunuzu doğru yazınız. Kayıt kodu en kısa sürede size bildirilecektir.

TestMaker programının ticari, okul ve bireysel kullanımındaki farklar nelerdir?

Program tüm özellikleri ile aynıdır. Sadece bir sınava kaydedilecek öğrenci sayısı ve soru bankasına eklenecek soru sayısında sınırlamalar bulunmaktadır.

Sürüm Bir Sınava Kaydedilecek Öğrenci Sayısı Soru Bankasına Eklenecek Soru Sayısı Online Sınav Sayısı Online Sonuç Sayısı
Bireysel 500 5000 10 10
Okul 2000 20000 50 50
Ticari Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız

Optik Okuma (3)

Okuma işlemi sonucunda programın fazladan ya da eksik alanlar okuduğunu görüyorum. Ne yapmalıyım?

Eğer program fazladan işaretlemeler okuyorsa sorun hassasiyet ayarlarınızla ilgilidir. Renk değerini biraz koyuya ayarlarsanız ya da alan hassasiyetini biraz arttırırsanız sorununuz düzelecektir.
Eğer program işaretlemeleri görmüyorsa renk değerini biraz daha açığa ayarlamanız gerekmektedir. Ya da doluluk oranını küçültürseniz sorununuz düzelecektir.
Ancak renk değerinin 9 ile 12 milyon arasında olması tavsiye edilir. Bu sınırları aşmamaya dikkat ediniz.

Program ile istediğim optik formu okutabilir miyim?

Evet. Programın pro sürümünde yer alan form tanıtım aracı sayesinde, istediğiniz bir optik formu programa tanıtıp okutma işlemi yapabilirsiniz. Standart sürüm sadece kendi içinde bulunan optik formları okur.

Tüm ayarlamaları yaptım fakat "optik form tarayıcıya düzgün yerleştirilmemiş" şeklinde uyarı alıyorum. Ne yapmalıyım?

Böyle bir durumda aşağıdaki adımları uygulayınız.
Optik formun yazıcıdan düzgün ve eksiksiz çıktığına emin olun. Özellikle barkod çizgilerinin net bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Bu çizgilerin kısa ya da silik çıkması hataya neden olacaktır.
Formu düzgün bir şekilde tanıttığınızdan emin olun. Formun program ile tasarlanması onun otomatik okunacağı anlamına gelmez. Formu program üzerinden yazdırsanız dahi yine de tanıtmanız gerekmektedir.
Formun düzgün bir şekilde tanıtıldığından emin olduktan sonra kalibrasyon yapınız.
Renk ve doluluk ayarlarını kontrol ediniz. Varsayılan ayarları kullanmanız tavsiye edilir.
Eğer yine de sorununuz devam ediyorsa, optik formun resmini testmaker.net@gmail.com adresine gönderin. Yapmanız gereken ayarlar en kısa sürede mail adresinize gönderilecektir.

Teknik Destek (1)

Kullanıcılara telefon ile ya da uzaktan bağlantı ile teknik destek verilmektedir. Tel: 0 505 620 12 26

Kullanıcılara telefon ile ya da uzaktan bağlantı ile teknik destek verilmektedir. Programlarımız oldukça anlaşılır bir arayüze sahiptir. Ayrıca programların kullanımı hakkında bilgi alabileceğiniz eğitim videoları da yer almaktadır. İzlemeniz tavsiye edilir. Buna rağmen sorun yaşamaya devam ederseniz sitenin iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Sorunuzu burada bulamadınız mı?

Yukarıda listelenen sorular arasında sizin sorunuz yer almıyorsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.
İLETİŞİM